KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13062137
nr 1306 2137
Elias Muukka
(1853-1938), Finland
Oljemålning, Elias Muukka (1853-1938), Finland, tillskriven. Badhus med brygga. Ej signerad. Olja på duk, 75x55 cm
Elias Muukka, finländsk bildkonstnär född 1853, död 1938.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 10 februari 2020
kl 18:51:27
1.000 kr
1.100 kr